کلید View Image گوگل را برگردانید

گوگل به تازگی گزینه View Image را از قسمت جستجوی تصاویر حذف کرده و دلیل اصلی آن نیز سخت کردن دریافت مستقیم تصاویری است که دارای حق نشر هستند. شما هنوز می‌توانید با انتخاب گزینه Visit Page به صفحه اصلی تصویر مورد نظر رفته و برای دریافت آن اقدام کنید اما اگر عکس خاصی مد نظرتان باشد، جستجوی مکرر می‌تواند کاری بسیار خسته کننده باشد. این تغییر که بسیاری از کاربران را تحت تاثیر قرار داده به خاطر بخشی از توافق گوگل و Getty Image است. Getty Image در سال ۲۰۱۶ شکایتی از گوگل انجام داده بود و آنها را به انتشار تصاویر دارای حق نشر با کیفیت بسیار بالا متهم کرد. به گزارش فرادید، خوشبختانه و البته فعلا راهی آسان برای بازگرداندن گزینه View Image به نتایج جستجو وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

پلاگین View Image 

دوست ندارید به استفاده از گوگل خاتمه دهید؟ پلاگین جدیدی به نام View Image برای FireFox و Chrome عرضه شده که دقیقا مانند نامش عمل می‌کند. با نصب این پلاگین، دکمه View Image به نتایج جستجو در مرورگر‌های اشاره شده بازخواهد گشت و نیاز به انجام هیچ عمل دیگری نیست. همچنین تنظیمات خاصی نیز برای استفاده از این پلاگین وجود ندارد. تنها تنظیم موجود در این پلاگین این است که دکمه View Image عکس را در تب جدیدی باز کند یا خیر. البته اگر برنامه نویس هستید و دوست دارید که از کد منبع اطلاع داشته باشید می‌توانید در وب‌سایت Github به آن دسترسی پیدا کنید.

وبسایت DuckDuckGo 

شاید برای برخی از کاربران عجیب باشد اما گوگل تنها موتور جستجویی نیست که قابلیت پیدا کردن تصاویر را دارد. DuckDuckGo یکی از رقبای گوگل است و دلیل اصلی آن این است که این موتور جستجو از اطلاعات شخصی شما برای تبلیغات استفاده نمی‌کند. در حال حاضر تب جداگانه‌ای برای جستجوی تصاویر در DuckDuckGo وجود ندارد. گرچه با جستجوی یک کلمه امکان استفاده از این گزینه در بالا صفحه امکان‌پذیر خواهد شد. این موتور جستجو برای مشاهده تصاویر از گزینه‌ای به نام View File استفاده می‌کند که کاملا شبیه به View Image موتور جستجوی گوگل کار می‌کند. می‌خواهید به دنبال تصویری در وب‌سایتی خاص بگردید؟ DuckDuckGo از قابلیتی به نام Bangs پشتیبانی می‌کند که امکان تعیین کردن منبع جستجو را امکان‌پذیر می‌کند. به عنوان مثال با استفاده از !unsplash در جستجو، تصاویر به دست آمده تنها از وب‌سایت Unsplash خواهند بود. اگر از خودتان سوال کردید که آیا این قابلیت برای وب‌سایت Getty Images وجود دارد باید بگویم بله با استفاده از !gettyimages می‌توانید تصاویر مورد نظر خود در این وب‌سایت را پیدا کنید.

موتور جستجوی Bing 

بله موتور جستجوی Bing بعضی از مواقع واقعا کار را برای کاربران طاقت فرسا می‌کند. این موتور جستجو، به صورت پیش‌فرض برای مرورگر‌های Edge و Internet Explorer استفاده می‌شود. شاید عجیب به نظر برسد اما اگر Bing Images راهی بسیار خوب برای رسیدن به تصویر مورد نظر شما خواهد بود. قصد دریافت و مقایسه کردن چند تصویر را دارید؟ با بردن نشانگر موس روی تصویر مورد نظر می‌توانید از گزینه Save Image استفاده کنید که فایل مورد نظر را به داشبود موقتی انتقال می‌دهد که بعدا نیز می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. وقتی روی تصاویر بندانگشتی (Thumbnail) پیدا شده در موتور جستجو کلیک کنید نه تنها می‌توانید آن را به صورت کامل مشاهده کنید بلکه امکان اضافه کردن آن به Pinterest و OneNote نیز وجود دارد تا بعدا بتوانید از طریق Slideshow آنها را مرور کنید. همانند گوگل، Bing نیز لیستی از کلمات کلیدی برای هر تصویر به شما ارائه می‌کند که در نهایت می‌تواند به بهینه کردن جستجو کمک بسیاری کند مخصوصا وقتی که دقیقا نمی‌دانید به دنبال چه تصویری هستید.

 

 


نوشته های مرتبط