زبان فارسی به گوگل مپ اضافه شد

گوگل به تازگی اعلام کرده است که با بروزرسانی این سرویس ۳۹ زبان دیگر در جهان نیز پشتیبانی خواهند شد و کاربران کشورهایی که به زبان‌های مذکور سخن می‌گویند، به راحتی قادر خواهند بود نام مسیرها، خیابان و بزرگراه‌ها را به زبان خود بخوانند و بیابند.

سرویس آنلاین نقشه گوگل ( google maps ) اعلام کرده است که جدیدترین بروزرسانی اپلیکیشن خود از ۳۹ زبان زنده جهان پشتیبانی خواهد کرد.

روزی که سرویس آنلاین و ماهواره نقشه یاب گوگل یا گوگل مپ آغاز بکار کرد، تنها زبانی که از آن پشتیبانی می‌کرد، زبان انگلیسی بود اما اندکی پس از محبوبیت و استقبال کاربران سایر زبان‌ها و ملیت‌های مختلف از آن، اندک اندک پشتیبانی از دیگر زبان‌های دنیا را نیز به قابلیت‌های این اپلیکیشن دوست داشتنی و کاربردی اضافه کرد.

اما حالا گوگل به تازگی اعلام کرده است که با بروزرسانی این سرویس ۳۹ زبان دیگر در جهان نیز پشتیبانی خواهند شد و کاربران کشورهایی که به زبان‌های مذکور سخن می‌گویند، به راحتی قادر خواهند بود نام مسیرها، خیابان و بزرگراه‌ها را به زبان خود بخوانند و بیابند.

گوگل با انتشار فهرست زیر، به میلیون‌ها کاربر در جهان این نوید را داده است تا با استفاده از زبان مادری خود به گشتن و یافتن مسیرهای مورد نظر خود در گوگل مپ بپردازند.

آفریکانس / آلبانی / فارسی / آذربایجانی / ارمنی / بوسنیایی / کرواتی / چکی / دانمارکی / فنلاندی / فیلیپینی / عبری / اندونزیایی / قزاقی / مالایایی / رومانیایی / نروژی / صربی / ایسلندی / اوکراینی / ازبکی / ترکی / سوئدی

همانطور که مشاهده می‌کنید در این فهرست، نام زبان فارسی نیز آمده است و کاربران ایرانی و فارسی زبان در سراسر جهان قادر خواهند به زبان مادری خود به جستجو در گوگل مپ بپردازند.

 

 


نوشته های مرتبط